Nie ciąć winorośli na wiosnę!

„Płaczą”! Rozmnażać je można przez siew nasion po stratyfikacji, pod szkłem (ale skąd zdobyć nasiona?), przez sadzonki z 1 oczkiem w szklarni (przy produkcji masowej) oraz odkłady zeszłorocznych pędów na wiosnę.

WINNIKI

Ampélopsis są u nas najmniej znanymi pnączami z tej rodziny (winoroślowatych). Przykładowo należy wymienić winnik zmienny brevipedunculata o dość głęboko powcinanych, pojedynczych liściach, nie barwiących się zresztą w jesieni. Jego zmienność związana jest z bardzo efektownymi owocami, niewielkimi jagodami, w miarę dojrzewania liliowymi, ametystowymi do fioletowych. Amatorom „perełek” polecam odmianę ’Elegans’ (= tricolor) o barwnych liściach najmłodsze czerwone lub raczej różowe, później biało plamiste z czerwonymi ogonkami. Takież zabarwienie mają również młode pędy, wąsy czepne i szypułki kwiatów. Pnącze to jest dość delikatne, nie tak bujnie rosnące, jak typowy gatunek i nieco wrażliwsze na mrozy. Wszystkie winniki rozmnaża się przez sadzonki zielne.

Cześć, mam na imię Katarzyna i moim hobby jest łowienie ryb. Pokochałam to zajęcie odkąd tylko pokazał mi je mój wujek. Uwielbiam też jeździć na rowerze oraz wiele innych zajęć. Na tym blogu chciałabym wam wszystko opowiedzieć!