ROŻNE PRZYDATNE WIADOMOŚCI GOSPODARSKIE

CZARNY ATRAMENT DOMOWEJ ROBOTY

Weź małych galasowych jabłuszek pięć łutów, potłucz je grubawo, trzy łuty witriolu, dwa łuty gummi arabici i pół kwinty soli, włóż to w szklane naczynie, do tego dwa funty dobrego białego wina, które by było gorące; zakryj potem naczynie czyli garnek, postaw go przez czternaście dni na słońcu, w zimie przy piecu, mieszaj co dzień; będziesz miał dobry atrament.

SPOSÓB NA KUROPATWY

Bierze się kilka par kuropatw, umacza się każdą w wodzie, posypuje się potem popiołem. Założywszy głowę pod skrzydło, kładzie się je pod krzaki. Od tych krzaków więcej się nie oddalą.

PRÓBA JAJ, JEŻELI SĄ ŚWIEŻE LUB NIE

Włóż jajo w naczynie pełne wody, jeżeli utonie jest dobre, będzie zaś pływało po wodzie, więc nie jest świeże i dobre.

MIĘTOWA ESENCJA

Do jednego garnka wlać trochę wódki trzy garście pokrajanej mięty, z sześciu pomarańcz drobno pokrajane skórki, razem w jednej flaszy osiem dni moczyć; potem w szklanym alembiku przepuścić. Chce kto takową esencję mieć mocniejszą, tedy może jeszcze raz mięty dodać i znowu przepędzić; albo gdy kilka dni na tym postoi, tylko czysto scedzić.

Cześć, mam na imię Katarzyna i moim hobby jest łowienie ryb. Pokochałam to zajęcie odkąd tylko pokazał mi je mój wujek. Uwielbiam też jeździć na rowerze oraz wiele innych zajęć. Na tym blogu chciałabym wam wszystko opowiedzieć!